Udruženje nestalih KIM

27.сеп. 2017.

САОПШТЕЊЕ
Презентација документарног филма ,,Универзум бола“

04.април 2017.

САОПШТЕЊЕ
Поводом оштећења привремене конструкције са ликовима страдалих Срба и других грађана у НАТО агресији и у злочинима такозване ослободилачке војске Косова на Косову и Метохији, испред платоа Народне скупштине

11.март 2017.

САОПШТЕЊЕ
Позивамо вас да поводом обележавања 17 – годишњице оснивања Удружења породица киднапованих и несталих лица на Косову и Метохији дате допринос у информисању шире јавности о нашој заједничкој трагедији и борби за истину о судбинама насилно отетих лица на Косову и Метохији и остваривању права њихових породица.

15. јул 2016.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
Овом приликом вас подсећамо на трагичне догађаје који су настали у периоду од 11. до 22.јула 1998. године на подручју општине Ораховац на Косову и Метохији оружаним нападом припадника ОВК и њихових сународника.

14.март 2016.

ОБАВЕШТЕЊЕ МЕДИЈИМА
Породицама жртава потребна је озбиљна помоћ институција државе и подршка медија. С правом тражимо суђења по међународном праву и не смемо дозволити да будемо жртве двоструких аршина.

12. феб 2016.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
Реакцију "Удружења породица киднапованих и несталих лица на Косову и Метохији" поводом текста нигериске новинске агенције НАИЈ о трговини људским органима.

28. авг 2015.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ
поводом обележавања Међународног дана несталих лица

Регионалне координација удружења/удруга породица/обитељи несталих особа/лица са подручја бивше Југовславије подсећа јавност и одговорне представнике институција власти држава бивше Југославије да преко 12000 породица трага за истином о својим најмилијима који су нестали у ратним сукобима на подручју Хрватске, Босне и Херцеговине, Косова и Метохије, Србије и Црне Горе.

15. јул 2015.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ - МЕДИЈИМА

У периоду од 11. до 22.јула 1998. године на подручју општине Ораховац на Косову и Метохији киднаповано је и одведено у затворе и логоре ОВК више од 100 Срба и Рома претежно цивила а током напада убијено седам лица. Протерано је сво српско становништво из села Ретимље, Оптеруша, Зочиште и одведено у логоре ОВК.

04. јун 2015.

ПРОТЕСТНО САОПШТЕЊЕ: ТРИБИНА О НЕСТАЛИМА - БЕЗ СРБА?

11. фебруар 2014.

САСТАНАК РАДНЕ ГРУПЕ БЕОГРАДА И ПРИШТИНЕ ЗА ЛИЦА КОЈА СЕ ВОДЕ КАО НЕСТАЛА У ВЕЗИ СА ДОГАЂАЈИМА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ У ОРГАНИЗАЦИЈИ МЕЂУНАРОДНОГ КОМИТЕТА ЦРВЕНОГ КРСТА

17. децембар 2013.

САОПШТЕЊЕ ЗА МЕДИЈЕ(ИЗЛОЖБА У КУЛТУРНОМ ЦЕНТРУ БЕОГРАДА)

24. децембар 2013.

ОДРЖАНА ПРВА СЕДНИЦА ПРОШИРЕНОГ САСТАВА УПРАВНОГ ОДБОРА КООРДИНАЦИЈЕ СРПСКИХ УДРУЖЕЊА ПОРОДИЦА НЕСТАЛИХ, УБИЈЕНИХ И ПОГИНУЛИХ ЛИЦА СА ПРОСТОРА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ

13. новембар 2013.

КОМИСИЈА ЗА НЕСТАЛА ЛИЦА ВЛАДЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈА ЈЕ 13 И 14. НОВЕМБРА 2013. ДОЧЕКАЛА ДЕЛЕГАЦИЈУ УДРУЖЕЊА НЕСТАЛИХ ГРКА И ТУРАКА СА КИПРА И АЛБАНАЦА И СРБА СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ

12. новембар 2013.

У ПРОСТОРИЈАМА УДРУЖЕЊА ПОРОДИЦА КИДНАПОВАНИХ И НЕСТАЛИХ ЛИЦА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ ОДРЖАН ЈЕ САСТАНАК КООРДИНАЦИЈЕ СРПСКИХ УДРУЖЕЊА НЕСТАЛИХ ЛИЦА СА ПРОСТОРА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ

5. новембар 2013.

У ОРГАНИЗАЦИЈИ ИЦМП НА КОПАОНИКУ ОДРЖАНА РАДИОНИЦА НЕСТАЛИХ АЛБАНАЦА И СРБА СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ „СЕЋАЊЕ, ПРИПОВЕСТИ, НАСЛЕЂЕ НЕСТАЛИХ ЛИЦА“ ОД 5.-8.11.2013.

29. октобар 2013.

ИЦМП ЈЕ ОД 29. ОКТОБРА ДО 01. НОВЕМБРА У ХАГУ ОРГАНИЗОВАО КОНФЕРЕНЦИЈУ ПОД НАЗИВОМ ПИТАЊЕ НЕСТАЛИХ: ПЛАН ЗА БУДУЋНОСТ

03. октобар 2013.

САСТАНАК КООРДИНАЦИЈЕ СРПСКИХ УДРУЖЕЊА СА ПРОСТОРА БИВШЕ ЈУГОСЛАВИЈЕ